top of page

Ripsi Zohrabyan Myšáková
Průvodkyně konstelacemi

CDBF8D4B-8310-409E-97F4-0CBE060738A6.jpeg

Jsem spoluautorka Metody dosyceníSpoutvůrkyně projektu Mindful CZ s online seberozvojovými kurzy. Vystudovala jsem sociologii a žurnalistiku na Masarykově univerzitě, dlouhodobě se věnuji samostudiu psychologie a biologie. Před těhotenstvím jsem pracovala externě jako konzultantka na PR a marketing. Tvořila jsem business a komunikační strategie, komunikovala s médii, řešila interní procesy mezi marketingovým a obchodním oddělením atd. Přidejte si mě na LinkedIn nebo Facebooku. 
Konstelace vedu ve Východních Čechách a v Praze, individuální terapie online.

Miluji psychologii a seberozvoj. Ráda kombinuju vědu a filozofii s reálným životem. Jsem žena rozvíjející svou vnitřní ženu (v mužské energii jsem jako doma), máma, manželka, podnikatelka, zahradnice...
klasická multipotenciálka.

Narodila jsem se arménským rodičům, v Česku žiju od svých 5 let, do svých 15 let vyrůstala i s prarodiči. Zažila jsem integraci do arménských tradic a současně českých zvyků. Dlouho jsem hledala průnik mezi těmito kulturami, svou identitu, sama sebe. Vyrostla jsem v křesťanské rodině, ale nebyla jsem k praktikování vedená. S postupem času jsem se seznámila s dalšími tradicemi víry a nakonec jsem si vytvořila jakýsi model toho, čemu věřím, nicméně ideově víc inklinuji k východním učením. Poslední dobou se zasvěcuji do šamanských technik jak sibiřských šamanů, tak i těch jihoamerických. Nabité znalosti a zkušenosti integruji a pracuji s nimi právě během systemických konstelací, kde nejčastěji pracuji na úrovni generačně předávaných vzorců a rodové zátěže. Do své práce integruji učení Genových klíčů.

Jak píše Prof. Dr. Franz Ruppert, průběh konstelace může být ovlivněn tím, jaké filozofické, psychologické nebo sociologické teze, historické znalosti a profesní kvalifikaci má průvodce. Spolu s tím, jaké kompetence získal a do jaké míry postoupil ve vlastním vývoji. Proto přibližuji témata, která jsem sama řešila, abyste měli představu, jaké zkušenosti za sebou mám.

 

Žila jsem na různých místech České republiky i v zahraničí. Až jsem se zamilovala do mého muže a kraje pod Orlickými horami, nyní žijeme v malé vesničce ve Východních Čechách. Jsem vdaná a mám doma narozenou 5letou dcerku a ročního syna. Těhotenství a porod mě "přepnul" do více ženských energií, ve kterým se víc a víc orientuji a cítím "jako doma". Téma ženství, mateřství a výchovy je pro mě velmi důležité a chci jej víc rozvíjet a zprostředkovávat dalším ženám, které jsou podobně jako já dřív více v mužských energiích. 

Dceru vychováváme s ohledem na její osobnost. Jsem zastánkyně respektující a kontaktní výchovy. Respekt je pro mě velmi důležitý ve všech jeho aspektech. Proto s podobně naladěnými rodiči rozjíždíme "komunitní" školku a školu, která podporuje rozvoj dětí, ať už ve znalostech a dovednostech, ale také v dalších oblastech, které jsou pro šťastný a naplněný život esenciální – komunikace, práce s emocemi, bezpodmínečné přijetí sama sebe a ostatních, práce se strachem a vědomé žití vztahů. 

Sebepoznávání je pro mě základ života. Mnohokrát jsem viděla, že když jsem změnila své vnitřní nastavení, změnil se i vnější svět okolo. Miluji metodu konstelací a kineziologie One brain, díky kterým vidím za sebou velký kus práce a znatelný osobnostní posun. Konstelace jsou pro mě úžasným a fascinujícím nástrojem na pomezí vědy a logicky nevysvětlitelným světem. Jsem vždy fascinovaná, když vidím, jak se přede mnou odehrávají příběhy, ať už z mého vlastního života nebo ze života klientů, kteří vždy potvrdí, že přesně tohle a takto se u nich děje, jen si s tím řešením sami neví rady. Pomocí metod kineziologie, konstelací a SRT jsem většinou řešila rodově přenášené vzorce. Často tedy v mnou vedených konstelacích tedy jdeme do těchto témat a řešíme kořeny toho, co nás trápí a v čem se nám nežije dobře. 

Seberozvoj je jedním ze smyslů mého života. I proto jsme spolu s kamarády spustili portál s online seberozvojovými kurzy Mindful CZ

Jsem velká zahradnice. S manželem se staráme o malou permakulturní farmičku Štědrá země, kterou jsme vytvořili na naší zahradě. Přebytky své i spřátelených organických farmářů nabízíme lidem v našem okolí a dál šíříme důležitost lokálních a chemicky neošetřovaných potravin. Zároveň vyrábí tradiční arménské pochoutky z místních surovin.

Jsem Dračice, Blíženkyně s ascendetem v Kozorohu a lunou v Rybách. Dříve jsem bývala bojovníci, ale s postupem času a vnitřním vývojem už hledám jiné cesty, které mě nestojí tolik energie. Když je ale potřeba, umím se projevit v celé své síle. 

 

Zajímá vás, proč se prezentuji pod názvem Neosvícení? Sepsala jsem k tomu krátké vysvětlení.

7108DCEC-2704-43AB-A55D-2E9FF5B96E44_1_1
0176F831-5C55-4BBF-A1A9-1187BF71870F_1_105_c.jpeg
08E23BD0-8C74-40CB-B007-C8F75FBFB222_1_1
bottom of page