top of page

Acerca de

RODINNÉ A SYSTEMICKÉ KONSTELACE KONSTELACE GENOVÝCH KLÍČŮ (41).png

Rodinné konstelace
a
Genové klíče

Co jsou konstelace

 

Jsme součástí celku, celek ovlivňuje nás a my jeho. Jak? Pomocí rodinných a systemických konstelací jsme schopni vidět svou úlohu v životě vlastní rodiny, v pracovním kolektivu, ve svém širším okolí. A také vidět a cítit, jaký vliv na nás mělo a má naše okolí. Konstelace jsou psychoterapeutickou metodou, která nám umožňuje léčit naše fyzické a psychické potíže (psychosomatika, geneticky/rodově předávané nemoci nebo vzorce myšlení a chování) a problematické vztahy, ať už k lidem anebo také věcem (např. peníze). Celkově nám pomáhají uvolňovat negativní emoce, léčit naše traumata a měnit náš pohled na sebe i na svět. 

O tom, jak konstelacemi provádím, co můžete pomocí nich řešit a pro koho jsou určená si přečtěte v mém článku na blogu O rodinných konstelacích. A ještě krátce ke konstelační etice. Pokud vás zajímají konkrétní ukázky z konstelací, doporučuji si blog projít a pročíst. 

Co jsou Genové klíče

 

Dědíme nejenom nemoci a zdravotní problémy, ale i emoční nastavení našich předků (v psychologii nazývané jako generační trauma). Prožíváme různé strachy (z nedostatku, ze smrti, ze selhání,...), které reálně nemáme na čem zakládat. V každé buňce svého těla prožíváme strach o přežití, který je zakódován v našem plazím mozku, a to v nás vyvolává vnitřní stres. Výchovou jsou vzorce strachu posilovány (pozor, ať nespadneš, neřízneš,...). Genové klíče jsou takovým přímým vstupem do laboratoře naší DNA. Můžeme pomocí nich nahlédnout do sebe. Vidět nejenom své zdravotní potíže, ale i životní úkol, vyšší záměr nebo poslání. Lépe pochopit svá zranění a způsob, jakým prožíváme události a životní fáze. Podrobněji o GK jsem se rozepsala zde.

 

Kombinace obou metod

 

Kromě klasických konstelací jsem se nejspíš jako jediná v Česku zaměřila na skloubení rodinných konstelací
s Genovými klíči. Tuto cestu nabízím těm, kteří se Genovým klíčům již nějakou dobu věnují. Pomocí konstelací můžeme lépe pochopit a hlavně prožít jednotlivé genové klíče a jejich poselství. Dozvíme se konkrétní informace, které nám nejsou zatím zcela jasné. Do konstelací si můžete postavit genové klíče z našeho hologenetického profilu, různá období svého vývoje anebo si porovnat svou součásnou/budoucí práci s tím, jak nám pomáhá žít naše poslání. Obě metody, konstelace i Genové klíče, jsou prožitkovým vstupem do našeho vnitřního světa se všemi stíny a dary, které světu nabízíme. Opět podrobněji o kombinaci těchto metod se můžete dozvědět na blogu

Jaká témata můžeme spolu řešit

Vztahy a sexualita

Zapracujte na svém vztahu a posuňte se z místa, kde vám není dobře. Přijďte sami nebo s drahou polovičkou, oboje je možné. 

Psychosomatika

Fyzické a psychické zdraví vás i vašich dětí. Najdeme a uvolníme ta přesvědčení, která vám způsobují chronické nemoce nebo psychickou nestabilitu. 

Finanční hojnost a práce

Proč se vám nedaří podle vašich představ? Kde to vázne? Rozproudíme hojnost vaším směrem

Traumata

Velmi silné zážitky, ke kterým se stále vracíte a snažíte se je zpracovat. Léčení vnitřního dítěte, uvolnění emocí a přepis limbického otisku. 

Mateřství

Těhotenství, potrat, porod, kojení a výchova. Jsem zastánkyně kontaktní výchovy a respektujícího přístupu.  

Poslání a životní záměr

S použitím vašeho profilu z Genových klíčů se podíváme na smysl a směr vašeho života

Konstelace jsou hravé a uzdravující zároveň

Reference

Konstelace s Ripsi byla moje první a nemohla jsem udělat lépe. Upřímně jsem nevěděla, co mám čekat, ale vše bylo velmi přirozené a super. Velkým zážitkem bylo nejen si postavit svoji konstelaci, ale být součástí i konstelací dalších účastnic. Moje konstelace mi otevřela oči, zvědomila mi můj velký blok a celkově odstartovala velký proces změn. Ripsi děkuji, že jsi nám vytvořila krásný a bezpečný prostor. Konstelace s Ripsi mohu jen doporučit a těším se na někdy příště.

ELEN

Na konstelacích jsem byla poprvé a i když jsem zhruba věděla, o co se jedná, stejně jsem vlastně nevěděla, co čeho jdu. Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek, neboť právě díky konstelacích jsem na vlastní oči viděla vše, co se uvnitř mě odehrává, jako např. vnitřní konflikt, skutečné emoce, které jsem díky nahromaděným vlastním úhlům pohledu nedokázala jasně rozlišit apod. Moje konstelace byla zaměřená na můj postoj k sobě samé, tudíž šla do zdroje všeho, čili do mého vztahu k rodičům. Byla jsem až v šoku z toho, že lidé, kteří o mě nic nevědí a ani neznají mé příbuzné, zcela dokonale kopírovali jejich chování a charaktery. Po konstelaci jsem měla celý týden averzi na svého otce, ale najednou se to zlomilo a mám ke svým rodičům neuvěřitelně čistý vztah. Hledám v nich bezpečí, oporu a dokonce si k nim chodím pro radu, což dříve zkrátka neexistovalo. Díky konstelacím jsem si uzdravila záležitosti, které mě po dlouhá léta trápily. Jestli můžu ostatním poradit, určitě doporučuji konstelace vyzkoušet a rovnou pod vedením Ripsi, neboť s jejím vedením celého setkání jsem byla naprosto spokojená.

KATKA

Další zpětnou vazbu na mou práci najdete tady

Nechcete zmeškat nové termíny a články?

Zanechte mi svůj email. Děkuji za projevenou důvěru.

bottom of page